Amálka

Naše Amálka ( Amelie vom Pirnikhoff) se narodila 8. 4. 2007 v chovné stanici Vom Pirnikhof chovatelce Svatavě Suché.
My jsme si ji přivedli do nového domova jako 3. měsíční. Amálka je typická Entlebuší dáma. Oddaná své rodině, je skvělá k dětem, hravá, mazlivá, díky ní se upravil i dosud velmi špatný spánek našeho nejmladšího syna, neboť si navykla ho večer uklidnit svou přítomností. Je to fenka, které nevadí život v bytě, většinu dne pak prospí a prolenoší, ovšem jednou denně je vhodné ji vzít pořádně vyběhat.
Je skvělá aportérka, nejraději má tenisové míčky, ale nepohrdne jakýmkoliv klackem v lese nebo na zahradě. Ráda se koupe, obzvláště, když je to spojeno s aportováním. Je výborná hlídačka, vůči rodině a známým však nikdy neprojeví známky agresivity. Naše děti i kdokoliv z rodiny na ní může „dříví štípat“.
Přes svůj temperament je velmi dobře ovladatelná, dá se výborně vycvičit ( Amálka má složenou zkoušku ZZO a byla připravována na zkoušku ZM, kterou jsme ovšem z důvodu zranění a následně i březosti museli odložit).
V říjnu 2008 Amálka prošla úspěšně bonitací a my se rozhodli, že by mohla mít štěňátka. V loňském roce z důvodu pracovního vytížení jsme to ještě nestihli, ale letos jsme se již domluvili s majiteli nádherného a výstavně velmi úspěšného „Yanniho“ ( Yeti von den Gänseweisen) z Vídně. Výsledkem tohoto spojení je 5 nádherných štěňátek…

Výstavní úspěchy

Chtěli jsme pejska jen tak pro radost, ale nakonec jsme zkusili i nějakou tu výstavu. A proto, že byla úspěšná – 1x CAJC, 8x CAC, 1x res. CAC, 1x CACIB, 1x res. CACIB a 1x NV (národní vítěz), získala v roce 2010 titul Český šampion